Startlista Halmstad GK, Tylösand – Norra Banan, tisdagen den 27 AUG 2019

Greensome poängbogey – första start 0800
Kval till semifinal som spelas på Halmstad GK, Norra banan den 9 Sept.
De två bästa lagen – bästa dam/mix lag samt bästa bästboll går vidare till semifinal.

Tävlingsledare – Christian Jakobsson, Halmstad GK (070 – 846 65 36)

White Label Golfbollar har en närmast håltävling på hål 16. Efter hål 9 bjuder vi även på kaffe & kanelbulle. Birdie Golf Tour premierar varje birdie med ett presentkort till laget med 2 x 300 SEK. Gör ditt lag en HIO kan du vinna en resa till La Sella Resort, Alicante.

Efter avslutas rond erhåller du lunch & startkit från Abacus, en Pikéskjorta med K Club logga.

Tidsschema tisdagen den 27 Augusti

0700
Registrering samt kaffe och smörgås
Uppvärmning på driving range

0800
Fria Finansiell Planering, Peter Ericson/Anna Stenström
Beefkonsult, Kent Binnelid/Johan Binnelid

0807
Lycke 888, Lars Olof Pekkari/Bo Josefsson
NilssonAndersson, Jan Vänman/Bosse Nilsson

0815
Depend Cosmetic, Rold Svensson/Rasmus Collin
Depend Cosmetic AB, Jenny Linde/Fanny Bengtsson
    
0822
Urban Experience, Urban Stenberg/Johan Grahn
Calle Elservice, Patrik Bellö/Andreas Johansson

0830
Fototryck AB, Sven-Arne Johansson/Thomas Öhman
Partillekonsulten, Ronny Jarestrand/Patrik Jarestrand

0837
Rehab Direkt, Erik Sundgren/Anders Rydeholm
Danico Bygg, Magnus Hansson/Fredrik Hansson

0845
Masero AB, Robert Makek/Emil Wiberg
Danagårds Litho, Tomas Åkerberg/Leslie Spenner

0852
Falkens vänner 1, Magnus Fallenius/Olof Belfrage
Falkens vänner 2, Carl-Fredrik Ahnsberg/Filip Berglund

0900
John och Bosse    John Selander/Bo Anghem
HW 19, Anker Wermström/Jan Hallberg

0907
VZ, Sven-Erik Viskari/Ingrid Zander
Slänten, Christina Andersson/Margaret Andersson

0915
St1 Refinery AB, Carl Forsäng/Björn Reiti
Stella, Åke Danielsson/AnnBritt Bylund Danielsson

0922
Hallandshamnar 1, Kent Nilsson/Martin Larsson
Hallandshamnar 2, Jan Pettersson/Fredrik Nilsson

0930
Hallandshamnar 3, Andreas Arvidsson/Andreas Andersson
Hallandshamnar 4, Adam Andersson/Michael Guntell

0937
Kovalent AB, Mats Grapne/Jan Brattberg
Kenneths Skotartjänst, Kenneth Johansson/Ulrik Jogsten

0945
Van Ampt Golf, Mikael van Ampt/Johan Rappman
JOMA, Lars Martinsson/Rolf Johansson

0952
More Textiles S AB, Monica Redlund/Henrik Redlund
Erinssons Grävtjänst, Andreas Ericsson/AnnMarie Ericsson

1000
Bisysslan I Väring, Martin Ericsson/Philip Ericsson
Carlström LBT AB, Anders Carlström/Tommy Andersson

1007
Joyn Consulting, Joachim Yngvesson/Anders Nordqvist
Markekonomerna, Magnus Haglund/Bengt Haglund

1015
Grimsholmen, Göran Murvall/lena Murvall
Betongkonsulten, Jonas Lager/Peter Svensson

1022
Rolant, Rolf Lundström/Antonio Agus
Partille Green Tee Ladies, Lena Bowald/Susanne Lenartsson

Efter spel lunch & utdelning av ditt startkit
Efter avslutad kvaltävling redovisas resultaten på Företagsgolfen hemsida den 28 AUG

 
 

 

 

 

 

PARTNERS

LEVERANTÖRER